MENÜ

Páros masszázs

A páros masszázs során a szerelmükkel kéznyújtásnyira egymás mellett, egyidőben részesülnek masszázsban. Választhatnak azonos vagy különböző nemű masszőrt is, akik összehangolt mozdulatokkal dolgozzák meg izmaikat a romantikus hangulatú, lágy zenével és bódító illatokkal fűszerezett helyiségben, miközben párjukkal szemkontaktusban, esetleg kézfogásban élhetik át a testet-lelket ellazító élményt.

 

 

Masszázsok:

 

Csokis / Csokoládé masszázs

A kozmetikai ipar már régóta alkalmazza a kakaóvajat, mivel a kakaóvajat tartalmazó termékek tisztítják, ápolják és védik is a bőrt. Egy új felfedezés során azonban a szépségápolás egyik főszereplojévé is válhat a kakaóvaj, hiszen ez az anyag nagyon gazdag teobrominban, amely a koffeinhez hasonlóan serkenti a zsírégető folyamatokat. Ez a kellemes illatú kezelés zsírbontó hatása mellett elősegíti a "boldogsághormonok" (endorfin) termelését.
A kakaóbabban található flavonoidok gátolják az öregedésért felelős szabad gyökök képződését.

 

Orosz-Tibeti mézes masszázs

Nem egy hagyományos masszázs, mivel a kezelés során a masszőr nem alkalmazz a hagyományos gyúró, rezegtető, ütegető mozdulatokat. A masszázs során a méz jótékony hatásait használják fel a kézi vákummasszázs technikájával.
Ennek a kezelésnek több évszados hagyománya van a kínai-tibeti gyógyászatban, és az orosz népi gyógyászatban.
Az orosz-tibeti mézes masszázsnak rengetek jótékony hatása van, és számos betegségre, egészségügyi problémára hatékonyan alkalmazható. Fájdalomcsillapító hatással bír, leginkább reumatikus panaszok, izomgörcs, izomletapadás, nyak-váll és hátfajdalmak, ízületi problémák esetén, illetve ezen problémákat gyógyítja.
A méz különleges értékessegé, hogy magas cukor-,enzim-, vitamin- és ásványianyag tartalommal bír, tehát gyulladások csökkentésére, légúti problémákra, náthára kíválóan alkalmazható.
Ezen masszázs fajtának további egyéb jótékony hatása még, hogy csökkenti a depresszió okozta ideggyengesét, stresszt majd felfrissít és üdítő hatással van a páciensre.

A kezelés során a mézet felkenik a bőrre, leginkább a hátra, majd ott a masszőr kézi vákummasszázzsal, tehát rányomja a kezeit a mézes felületre, majd kezeit megemelve, mintegy felemeli a bőrt. A folyamatos mozdulatnak az ismétlése végett erős vákumhatás jön létre. A kezelt területen vérbőség alakul ki, a bőr szövet pólusai kitágulnak, és a kitágult pórusokon át haladva a méz beszivárog, majd onnan a vákumhatás következtében a salakanyagok kiszippantódnak a bőr rétegéből.
Az orosz tibeti mézes masszázs méregtelenítő és salaktalanító hatással van testünkre.
A masszázs során keletkező vákum hatására a pólusokon keresztül át távozó méreganyagok elszínezik a mézet. Amikor a méz, már nagyon elszíneződött, akkor azt letörlik és új réteg mézet visznek fel. A méz szabályozza és helyreállítja a test energiaellátást, áramlását.
A méz bőrre gyakorolt hatása sem elhanyagolható a masszázs mellett, a mézben rejlő fentebb sorolt tápanyagok a bőrt megfiatalítják, bársonyossá, simává és egészségessé teszik a bőrfelületet. Feszessé teszi a bőrt.

 

Olajos masszázs

Keveréke a thai és a nyugati masszázstechnikának. Serkenti a vérkeringést, nyirokkeringést, ellazítja az izomzatot. Az Ön hangulata és igénye szerint összeállított aromaolajokkal, terápiás módszerrel történő masszázs. Az olajos masszázs igen kedvelt, különösen akkor nagyon hatékony, ha ötvözzük a thai masszázs technikai elemeivel. Az aroma olajok megválasztása attól függ, hogy mi a célunk a masszírozással.

Ha relaxációs céllal alkalmazzuk, akkor általában levendula vagy rózsaolajt, kamilla kivonatot használunk.

Ha aroma terápiás céllal végezzük, akkor már markánsabb illatokat, és pezsdítőbb olajokat használunk, pl. rozmaring, eukaliptusz és más mentás olaj is lehetséges. Ha az olaj túl erős, akkor krémet is keverve hozzá hígítjuk. Az olajok gyógyító, lazító hatása akkor érvényesül igazán, ha masszázst követően pár óráig nem zuhanyozunk le.

 

Fahéj masszázs

A Ceylonról származó egzotikus fűszernövény olaja vitaminokban is igen gazdag, remek antioxidáns és kiváló zsíroldó hatása van, ennek köszönhetően ápolja, simítja és szépíti is a bőrt, a cellulitisz, leánykori nevén a narancsbőr eltüntetésében is varázsszernek számít. A hosszú távú hatások mellett, a fahéj elsőként melegséget vált ki azonnal, amint a bőrrel érintkezik, majd következik a kellemes ellazulás, amelyet a beszippantott illat kelt bennünk.

A fahéj sok kozmetikai szerben megtalálható, hiszen gyógyászati és egészségügyi célokra is kiválóan alkalmas a testre gyakorolt hatása miatt.

A fahéjat már évszázadok óta használják a tradicionális gyógyászatban, valamint az ételek ízesítésére. A fahéj Sri Lankáról származik. Az ókori egyiptomiak a holtak balzsamozásához, valamint a varázslás kellékeként használták. Azonban évszázadok óta ismert és kedvelt fűszer az európaiak számára is.

 

Asztali nézet